  • B32652A4474J
B32652A4474J
advertisement
Manufacturer No:
B32652A4474J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A4474J
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 19560
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32652A4474J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    9mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7135
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    17.5mm
  • Height Seated (Max)
    17.5006mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.9916mm