  • B32652A6333J
B32652A6333J
advertisement
Manufacturer No:
B32652A6333J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32652A6333J
Datasheet:
B32652A6333J
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial Radial 630V-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 1847
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32652A6333J
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    10.5mm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm