  • B32652A7123J289
B32652A7123J289
advertisement
Manufacturer No:
B32652A7123J289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32652A7123J289
Datasheet:
B32652A7123J289
Description:
B32652 0.012μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1250V 1.25kV-DC 500V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32652A7123J289
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32652
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    1250V 1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm