  • B32652A7153K189
B32652A7153K189
advertisement
Manufacturer No:
B32652A7153K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A7153K189
Datasheet:
B32652A7153K189
Description:
B32652 15nF Film Capacitor 10% Radial 1.25kV-DC 500V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32652A7153K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32652
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    7mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7128
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    12.4968mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm