  • B32653A2333J
B32653A2333J
advertisement
Manufacturer No:
B32653A2333J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32653A2333J
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A2333J
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Height Seated (Max)
    29.4894mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    14.5034mm