  • B32653A2922J000
B32653A2922J000
advertisement
Manufacturer No:
B32653A2922J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32653A2922J000
Datasheet:
B32653A2922J000
Description:
B32653 9200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2000V 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32653A2922J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32653
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    9200pF
  • Voltage - Rated DC
    2000V 2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm