  • B32653A6474J289
B32653A6474J289
advertisement
Manufacturer No:
B32653A6474J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A6474J289
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A6474J289
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    11mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    20.5mm
  • Height Seated (Max)
    20.4978mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    10.9982mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%