  • B32653A7333J
B32653A7333J
advertisement
Manufacturer No:
B32653A7333J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32653A7333J
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial Radial 1.25kV-DC 500V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32653A7333J
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    15.0114mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    5.9944mm