  • B32653A8472J189
B32653A8472J189
advertisement
Manufacturer No:
B32653A8472J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32653A8472J189
Description:
B32653 0.0047μF Film Capacitor Radial POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 10415
Step5Bar-code shipping tag
B32653A8472J189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Series
    B32653
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 1000
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0047μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    1000V
  • Height
    16.5mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    8.5mm