  • B32654A1224J
B32654A1224J
advertisement
Manufacturer No:
B32654A1224J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32654A1224J
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1.6kV-DC 500V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32654A1224J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Dielectric
    PP
  • Height Seated (Max)
    30.988mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    21.0058mm