  • B32656S105K562
B32656S105K562
advertisement
Manufacturer No:
B32656S105K562
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32656S105K562
Description:
1μF Film Capacitor 10% Lug 1kV-DC 480V-AC Polypropylene Chassis Mount, Screw
Step5Bar-code shipping tag
B32656S105K562
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Lug
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhm