  • B32656S7125K566
B32656S7125K566
advertisement
Manufacturer No:
B32656S7125K566
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32656S7125K566
Description:
1.2μF Film Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 16862
Step5Bar-code shipping tag
B32656S7125K566
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2μF
  • Depth
    30mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    45mm
  • Length
    42mm