  • B32656S7224K504
B32656S7224K504
advertisement
Manufacturer No:
B32656S7224K504
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32656S7224K504
Package:
Datasheet:
B32656S7224K504
Description:
220nF Film Capacitor 10% Lug 1.25kV-DC 500V-AC Polypropylene Screw
Step5Bar-code shipping tag
B32656S7224K504
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Terminal Shape
    LUG
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Lug
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 500
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Depth
    14mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Length
    42mm