  • B32656S7224K565
B32656S7224K565
advertisement
Manufacturer No:
B32656S7224K565
HK JDW NO:
258-B32656S7224K565
Datasheet:
B32656S7224K565
Description:
B32656S 0.22μF Film Capacitor ±10% Rectangular Box Screw Terminals 1250V 1.25kV-DC 500V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32656S7224K565
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    1250V 1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhm
  • Lead Spacing
    0.866 22.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    25mm
  • Length
    42mm
  • Width
    14mm