  • B32656S8824K565
B32656S8824K565
advertisement
Manufacturer No:
B32656S8824K565
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32656S8824K565
Description:
820nF Film Capacitor 10% Lug 850V-DC 450V-AC Polypropylene Chassis Mount, Screw
Step5Bar-code shipping tag
B32656S8824K565
    Select All
  • Terminal Shape
    LUG
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Lug
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 450
  • HTS Code
  • Capacitance
    820nF
  • Voltage - Rated DC
    850V
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    28.5mm
  • Height Seated (Max)
    28.4988mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    16mm