  • B32671L1222K189
B32671L1222K189
advertisement
Manufacturer No:
B32671L1222K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32671L1222K189
Package:
Datasheet:
Description:
B32671L 2.2nF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 13090
Step5Bar-code shipping tag
B32671L1222K189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Size Code
    5120
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    600V
  • Height
    11mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5mm