  • B32671L622J
B32671L622J
advertisement
Manufacturer No:
B32671L622J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32671L622J
Description:
6.2nF Film Capacitor 5% Radial 1kV-DC 500V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 7586
Step5Bar-code shipping tag
B32671L622J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.2nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5mm