  • B32671L8392K000
B32671L8392K000
advertisement
Manufacturer No:
B32671L8392K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32671L8392K000
Description:
B32671L 3900pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 2000V 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32671L8392K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32671L
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.236W 13.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    2000V 2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm