  • B32671Z4154K289
B32671Z4154K289
advertisement
Manufacturer No:
B32671Z4154K289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32671Z4154K289
Datasheet:
B32671Z4154K289
Description:
B32671Z 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32671Z4154K289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32671Z
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Power Factor Correction (PFC)
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    450V