  • B32672L8392J000
B32672L8392J000
advertisement
Manufacturer No:
B32672L8392J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672L8392J000
Package:
Radial
Datasheet:
B32672L8392J000
Description:
3.9nF Film Capacitor 5% Radial 2kV-DC 2kV-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 1709
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32672L8392J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 700
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    2kV
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7120
  • Voltage
    2kV
  • Dissipation Factor
    0.8 %
  • Height
    10.5mm
  • Length
    18mm