  • B32672Z4474K000
B32672Z4474K000
advertisement
Manufacturer No:
B32672Z4474K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672Z4474K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 450V-DC 220V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32672Z4474K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Feature
    General Purpose
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Depth
    8mm
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    13.9954mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    8.001mm