  • B32672Z4474K189
B32672Z4474K189
advertisement
Manufacturer No:
B32672Z4474K189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32672Z4474K189
Package:
Radial
Datasheet:
B32672Z4474K189
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 450VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32672Z4474K189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32672Z
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.315W 18.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Power Factor Correction (PFC)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Size Code
    7132
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    220V
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8mm