  • B32672Z5154K189
B32672Z5154K189
advertisement
Manufacturer No:
B32672Z5154K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672Z5154K189
Description:
B32672Z 150nF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32672Z5154K189
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Series
    B32672Z
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 277
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    520V
  • Size Code
    7124
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    277V
  • Height
    11mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm