  • B32672Z5474K
B32672Z5474K
advertisement
Manufacturer No:
B32672Z5474K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672Z5474K
Datasheet:
B32672Z5474K
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 520V-DC 277V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32672Z5474K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 277
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    9mm
  • Voltage - Rated AC
    277V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7135
  • Height Seated (Max)
    17.5006mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    8.9916mm