  • B32672Z6393J289
B32672Z6393J289
advertisement
Manufacturer No:
B32672Z6393J289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32672Z6393J289
Description:
39nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32672Z6393J289
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    15.0114mm