  • B32674D3106K
B32674D3106K
advertisement
Manufacturer No:
B32674D3106K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32674D3106K
Description:
10μF Film Capacitor 10% Radial 300V-DC 160V-AC Polypropylene PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 529
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32674D3106K
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    21mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.2mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    31mm
  • Height Seated (Max)
    30.988mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    21.0058mm