  • B32674D3805K000
B32674D3805K000
advertisement
Manufacturer No:
B32674D3805K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32674D3805K000
Datasheet:
B32674D3805K000
Description:
B32674 8μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 300V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32674D3805K000
    Select All
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    16mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32674
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.630W 31.50mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Long Life
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    8μF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.6mOhm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm