  • B32674F4225J
B32674F4225J
advertisement
Manufacturer No:
B32674F4225J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32674F4225J
Description:
2.2μF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 630V-DC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32674F4225J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V