  • B32676E6146K
B32676E6146K
advertisement
Manufacturer No:
B32676E6146K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32676E6146K
Description:
14μF Film Capacitor 10% Radial Radial 630V-DC 350V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32676E6146K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    14μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    30mm
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.7mOhm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    45.0088mm
  • Length
    42mm
  • Width
    29.9974mm