  • B32676T1275K
B32676T1275K
advertisement
Manufacturer No:
B32676T1275K
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B32676T1275K
Description:
2.7μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 750V-DC 375V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32676T1275K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    750V
  • Capacitance
    2.7μF
  • Voltage - Rated DC
    750V
  • Voltage - Rated AC
    375V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    16.7mOhm
  • Height Seated (Max)
    18.9992mm
  • Length
    41.5036mm
  • Width
    24.003mm