  • B32682A6223J
B32682A6223J
advertisement
Manufacturer No:
B32682A6223J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32682A6223J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B32682 22nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 630V-DC 300V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32682A6223J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    PP
  • Series
    B32682
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Custom Capabilities
    Ammo Pack, Reel, or Untaped
  • Height Seated (Max)
    12.446mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    7.0104mm