  • B32684A0473K000
B32684A0473K000
advertisement
Manufacturer No:
B32684A0473K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32684A0473K000
Datasheet:
B32684A0473K000
Description:
B32684 0.047μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32684A0473K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32684
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.433W 31.50mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm