  • B32686S2104K561
B32686S2104K561
advertisement
Manufacturer No:
B32686S2104K561
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32686S2104K561
Package:
Datasheet:
B32686S2104K561
Description:
100nF Film Capacitor 5% 2kV-DC 500V-AC Polypropylene
Step5Bar-code shipping tag
B32686S2104K561
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    39.5mm
  • Width
    41.5mm