  • B32774D0705K000
B32774D0705K000
advertisement
Manufacturer No:
B32774D0705K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32774D0705K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
7μF Film Capacitor 10% Radial 920V-DC 920V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32774D0705K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    7μF
  • Voltage - Rated DC
    920V
  • Depth
    22mm
  • Voltage - Rated AC
    920V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1100V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    36.5mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    22mm