  • B32776E0166K000
B32776E0166K000
advertisement
Manufacturer No:
B32776E0166K000
HK JDW NO:
3410-B32776E0166K000
Description:
16μF Film Capacitor 10% Radial 1.1kV-DC Through Hole
Quantity:
In Stock : 14051
Step5Bar-code shipping tag
B32776E0166K000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    16μF
  • Voltage - Rated DC
    1.1kV
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1100V
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Height
    42.5mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    28mm