  • B32776E8206J000
B32776E8206J000
advertisement
Manufacturer No:
B32776E8206J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32776E8206J000
Datasheet:
B32776E8206J000
Description:
B32776 20μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 800V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32776E8206J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32776
  • Size / Dimension
    1.654Lx1.102W 42.00mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Long Life
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    20μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.5mOhm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    800V
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm
  • Length
    42mm
  • Width
    28mm