  • B32776G146K
B32776G146K
advertisement
Manufacturer No:
B32776G146K
HK JDW NO:
3410-B32776G146K
Description:
14μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 1.1kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32776G146K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    14μF
  • Voltage - Rated DC
    1.1kV
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5mOhm
  • Height Seated (Max)
    37.0078mm
  • Length
    42.0116mm
  • Width
    27.9908mm