  • B32776G1805K
B32776G1805K
advertisement
Manufacturer No:
B32776G1805K
HK JDW NO:
3410-B32776G1805K
Datasheet:
B32776G1805K
Description:
8μF Film Capacitor 10% Radial 1.3kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32776G1805K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8μF
  • Voltage - Rated DC
    1.3kV
  • Depth
    20mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1300V
  • Lead Diameter
    1.2 mm
  • Height
    39.5mm
  • Height Seated (Max)
    39.497mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    20mm