  • B32776T9505J000
B32776T9505J000
advertisement
Manufacturer No:
B32776T9505J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32776T9505J000
Datasheet:
B32776T9505J000
Description:
B32776 5μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 900V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32776T9505J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32776
  • Size / Dimension
    1.634Lx0.945W 41.50mmx24.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Long Life
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    5μF
  • Voltage - Rated DC
    900V
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    26.1mOhm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    900V
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    24mm