  • B32778H0306K000
B32778H0306K000
advertisement
Manufacturer No:
B32778H0306K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32778H0306K000
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
B32778H0306K000
Description:
B32778H 30μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 920V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 778
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32778H0306K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32778H
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Long Life
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated DC
    920V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8.2mOhms
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm