  • B32798G2556KZ1
B32798G2556KZ1
advertisement
Manufacturer No:
B32798G2556KZ1
HK JDW NO:
258-B32798G2556KZ1
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
B32798 55μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32798G2556KZ1
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    B32798
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Capacitance
    55μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.7mOhms
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm