  • B32798G8306JZ1
B32798G8306JZ1
advertisement
Manufacturer No:
B32798G8306JZ1
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32798G8306JZ1
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
B32798 30μF Film Capacitor ±5% Radial - 4 Leads PC Pins 875V-DC 350V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32798G8306JZ1
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32798
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated DC
    875V
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4mOhms
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm