  • B32911A3103M
B32911A3103M
advertisement
Manufacturer No:
B32911A3103M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32911A3103M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 20% Radial 330V-DC 330V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 3627
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32911A3103M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 330, SAFETY CLASS X1
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    330V
  • Depth
    4mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    760V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Height Seated (Max)
    8.9916mm
  • Length
    13mm
  • Width
    3.9878mm