  • B32911A4682M189
B32911A4682M189
advertisement
Manufacturer No:
B32911A4682M189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32911A4682M189
Description:
B32911 6800pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 440V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32911A4682M189
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32911
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm