  • B32912A3223M189
B32912A3223M189
advertisement
Manufacturer No:
B32912A3223M189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32912A3223M189
Datasheet:
B32912A3223M189
Description:
B32912 0.022μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 760V-DC 330V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32912A3223M189
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32912
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    760V
  • Size Code
    7120
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    330V
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm