  • B32912A4683M189
B32912A4683M189
advertisement
Manufacturer No:
B32912A4683M189
HK JDW NO:
258-B32912A4683M189
Description:
B32912 0.068μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 440V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32912A4683M189
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32912
  • Tolerance
    ±20%
    EMI, RFI Suppression
  • Voltage - Rated
    440V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm