  • B32912A5823M
B32912A5823M
advertisement
Manufacturer No:
B32912A5823M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32912A5823M
Description:
82nF Film Capacitor 20% Radial PC Pins 1kV-DC 530V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 17234
Step5Bar-code shipping tag
B32912A5823M
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    82nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    530V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    17.4752mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    8.9916mm