  • B32921C3103K289
B32921C3103K289
advertisement
Manufacturer No:
B32921C3103K289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32921C3103K289
Package:
Radial
Datasheet:
B32921C3103K289
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 305VAC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32921C3103K289
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    305V
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X2
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Series
    B32921
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    630V