  • B32922A3104M
B32922A3104M
advertisement
Manufacturer No:
B32922A3104M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32922A3104M
Description:
100nF Film Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B32922A3104M
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 300V, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    560V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    18mm