  • B32922C3154M189
B32922C3154M189
advertisement
Manufacturer No:
B32922C3154M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32922C3154M189
Datasheet:
B32922C3154M189
Description:
150nF Film Capacitor 20% Radial 630V-DC 305V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 4198
Step5Bar-code shipping tag
B32922C3154M189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7147
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5.9944mm